Menu Zamknij

Stacje uzdatniania wody – realizacje

H2Optim jest kompleksowym wykonawcą stacji uzdatniania wody. Realizujemy inwestycje zarówno w systemie „zaprojektuj i wybuduj” jak i na podstawie dokumentacji projektowej inwestora. Wykonujemy też projekty "pod klucz", poczynając od koncepcji i projektu, aż po budowę obiektu wraz z instalacjami. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam w optymalny sposób dobrać technologię do potrzeb zamawiającego, co przynosi beneficjentom istotne oszczędności, przy utrzymaniu wysokich parametrów jakości wody.

Projektowane przez nas układy technologiczne, uwzględniają wejściowe oraz wymagane przez Inwestora parametry wody po jej uzdatnieniu. Stosowane przez nas metody filtracji wody obejmują zmiękczanie, odżelazianie, odwróconą osmozę, aeratory, filtry osadnikowe, zestawy hydroforowe, zbiorniki retencyjne, czy też osadniki popłuczyn. Posiadamy także duże doświadczenie w kompleksowej realizacji inwestycji jako Generalny Wykonawca, w tym wykonywaniu instalacji elektrycznych, czy systemów sterowania układami uzdatniania wody typu SCADA.

Nasze specjalizacje

Energetyka

Jako jedna z niewielu firm w Polsce H2Optim posiada doświadczenie w uzdatnianiu wody dla energetyki, gdzie standardy realizacji inwestycji oraz wymaganej jakości wody są bardzo wysokie. Wykonujemy stacje uzdatniania wody zarówno dla potrzeb elektrowni, jak i elektrociepłowni. Jesteśmy zaznajomieni z procedurami obowiązującymi w tego typu jednostkach.

Posiadamy innowacyjne rozwiązania obejmujące przygotowanie wody kotłowej (demineralizacja), oczyszczanie kondensatu, zmiękczanie i zdekarbonizowanie wody, odgazowanie, a także oczyszczanie wody w obiegach chłodzących. Wszystkie nasze rozwiązania koncentrują się na osiągnięciu maksymalnej wydajności systemu przy optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. W naszych instalacjach zwracamy także uwagę na aspekty środowiskowe oraz niezawodność i bezpieczeństwo działania stacji.

Zobacz wybrane realizacje w sektorze energetyki

Przemysł

Woda o określonych parametrach jest często niezbędna w procesach przemysłowych i produkcyjnych. Najpopularniejszą technologią uzdatniania wody stosowaną w celu osiągnięcia wody o tak wysokim stopniu czystości, jaki jest wymagany w przemyśle, jest technologia odwróconej osmozy. Jest to proces polegający na przejściu cząsteczek wody przez półprzepuszczalną membranę. W procesie tym nie są więc stosowane żadne środki chemiczne, termiczne, czy biologiczne.

W branży elektronicznej, czy kosmetycznej, coraz częściej stosowaną technologią jest też elektrodejonizacja (EDI), która pozwala uzyskać wodę zdemineralizowaną. Także przy tej metodzie stosuje się membrany półprzepuszczalne oraz wymienniki jonowe pola elektrycznego. W procesie tym, dzięki selektywności membran separowane są jony dodatnie i ujemne od cząsteczek wody.

Polecamy naszą firmę w szczególności podmiotom z następujących branży:

  • zakłady produkcyjne,
  • myjnie samochodowe,
  • branża chemiczna,
  • branża kosmetyczna,
  • przemysł kotłowy i chłodniczy,
  • przemysł hutniczy,
  • przemysł spożywczy i farmaceutyczny,
  • rolnictwo i hodowla zwierząt,
  • przemysł metalurgiczny.

Zobacz wybrane realizacje w sektorze przemysłu

Hydrofornie

Zrealizowaliśmy szereg inwestycji komunalnych, pozwalających osiągnąć parametry wody pitnej. Wybudowane oraz zmodernizowane przez nas stacje uzdatniania wody zasilają w wodę do picia wiele gmin w całej Polsce.

Inwestycje dla jednostek komunalnych realizujemy w trybie generalnego wykonawstwa. Oznacza to, że odpowiadamy zarówno za budowę lub remont budynku stacji, całą technologię, jak i prace instalacyjne i montażowe. Posiadamy także duże doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu systemów zarządzania stacją uzdatniania poprzez tzw. panel operatorski.

Zobacz wybrane realizacje w sektorze inwestycji komunalnych

Instalacje deweloperskie i domowe

Pomagamy dobrać odpowiednie urządzenia dla klientów indywidualnych oraz deweloperów, chcących podnieść standard tworzonych przez siebie inwestycji poprzez wprowadzenie systemu uzdatniania wody.

Pomagamy w zmiękczeniu wody pochodzącej z wodociągów, w celu zapobieganiu osadzania się kamienia na armaturze łazienkowej. Dopieramy optymalne parametry stacji dla nawadniania ogrodów czy w akwarystyce. Pomagamy także w uzyskaniu parametrów wody pitnej w domkach jednorodzinnych oraz agroturystykach, posiadających własne ujęcie ze studni głębinowej.

Rozwiązania projektowe - Instalacje pilotowe

Jako zespół doświadczonych inżynierów nie boimy się innowacyjnych rozwiązań. Świadczymy usługi doradcze i projektowe w zakresie doboru optymalnej technologii oraz uzyskania wszelkich pozwoleń i uzgodnień administracyjnych. W szczególności, posiadamy doświadczenie w wykonywaniu kontenerowych stacji uzdatniania wody, które po wykonaniu są transportowane drogą morską i poprawiają jakość wody w różnych częściach świata.

Mapa naszych realizacji